Käisime labidat ostmas – kui külmunud maa on?

Käisime laupäeval (09.03) labidat ostmas, et krundil auku kaevata ja vaadata, kui külmunud pinnas veel on. Ehitusblogi.
Käisime laupäeval (09.03) labidat ostmas.

Mis te arvate, milleks me võiks vajada labidat? Reedel tundus, et ongi kevad. Naistepäeva soe ilm andis lootust, et ongi varsti ehitamise algus käes. Milleks siis labidas?

Lumi läinud. Augu kaevamine :) Ehitusblogi.
Lumi läinud. Augu kaevamine 🙂

Kannatamatud inimesed nagu me oleme… Eile läksime labidat ostma ja käisime krundil auku kaevamas, et ise näha, kas maa on veel väga külmunud. Käisime teist korda ka veel auke tegemas täna hommikul, et kindel olla oma järeldustes. Tuli välja, et polegi nii külmunud pinnas ja saime vähese vaevaga mitukümmend sentimeetrit kühveldatud! Kopp paneb kindlasti juba läbi. Ehitajaga sai ka täna suheldud ja arvake ära – nad ise pakkusid välja ja ütlesid, et ehitustöid võiks alustada uue nädala keskpaigas! Kaevetöid pidi saama teha juba, sest sel aastal talv on olnud leebem. Kuna vundamendil on omajagu painutatud rauda vaja ja selle tarne võtab ka oma aja, siis sellegi poolest saab juba kaevetöödega tegeleda. Meile pole veel kohale jõudnud, et asjad nüüd nii kiireks läksid. Plaan oli jõuludeks sisse saada, aga paistab, et sellise tempoga jõuame varem.

Käisime ehituspoodides ka täna jälle unistamas, sest paljudel poodidel olid suured soodukad nädalavahetusel. Tartu ja pühapäeva kohta oli poes päris palju inimesi. Ilmselt soodukad ei jäta paljusid külmaks. Positiivne oli ka avastus, et mitmes poes oli uus valik siseviimistlusmaterjale juurde tekkinud.

Leidsime keraamilise plaadi sauna eesruumi põrandale, mis mõlemale enam-vähem meeldis. Me jõuame veel mitu korda ümber mõelda enne kui paigaldusaeg kätte jõuab suve lõpupoole. Ehitusblogi.
Leidsime keraamilise plaadi sauna eesruumi põrandale, mis mõlemale enam-vähem meeldis. Me jõuame veel mitu korda ümber mõelda enne kui paigaldusaeg kätte jõuab suve lõpupoole.

Õhtu tuleb meil tegus (ei midagi erilist muidugi, nagu ka eelmised kuud on olnud – maja teemadel asjade ajamine), sest veel vaja läbi mõelda enne algust ja aru saada, kas kõik tööd on meil eelarves ja plaanides arvestatud. Halvim oleks, kui midagi unustame välja ja pärast on ehitajal õigus esitada meile lisaks arveid, millega pole meie osanud arvestada. Ehitajaga oleme põhimõtteliselt käed löönud, kuid lepingu sõlmimine veel uue nädala alguses ees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga