IKEA köögimööbel

Käisime eelmisel nädalavahetusel ühele heale tuttavale IKEA köögimööblit paigaldamas Tallinnas. Päris valmis ei saanud, seega näete sinist kaitsekleebist peal. Lõplikud pildid lisan, kui lõpuni teeme järgmise nädala lõpus. Tegelikult on pind valge/hall kõrgläikega. Ülemused kapid hallid, alumised valged.

Me pole varem IKEA köögimööblit kokku pannud. Oleme mitmeid Poola köögimööbleid paigaldanud. Ühe paigaldasime 5 aastat tagasi endale korterisse, 3-4 aastat tagasi teisest kohast ostetud köögimööbli ämmale, 3 aastat tagasi Tallinnas ühte üürimiseks mõeldud korterisse ja 2 aastat tagasi vanaemale. Kõik olid erinevad Poola kaubad, kuid IKEA-ga võrreldes oluliselt lihtsamalt paigaldatavad ning odavamad. Kvaliteedilt tunduvad paigaldamisel samal tasemel kõik. Eks töökindlus ja kulumine selgub pärastpoole.

IKEA mööblil olid puudu ühel kapil jalad. Pidime sobiva kõrgusega jalgu minema mööblitarvikute osakonnast taga ajama mööda linna, see võttis aja ära, millest oli kahju. Ventilatsioonitoru oli müüdud vale diameetriga, seega tuli uus hankida endal.

Köögi töötasapinda oli üle müüdud – kaks plaati müüdi, millest üks oli pikem. Mõlemad plaadid oleksid võinud olla väiksemas möödus müüdud. Kappide asetuses oli nõudepesumasin paigutatud joonisel äärde, kuigi nõudepesul ei tule eraldi kappi kaasa, seega äärde seda panna ei saa.

Raskeks tegi ka see, et IKEA puhul pidi palju ise lõikama, just plaadiservad sirgena lõigata oli suurim väljakutse. Ostsime lõpuks Makita ketassae ja ketta sirgete äärelõigete tegemiseks (mida tihedamalt sae “hambad” seda parem lõige jääb), sest tikksaega jäi lainetama äär. Fikseerisime küll loodi plaadi külge pitskruvidega, et tikksae äär jookseks mööda loodi ja tagaks sirge lõike, aga ei.. Sirget äärt nii ei saanud. Ehituspoest väideti esmalt küll, et saab nii, kuid proovimine näitas, et vajalik ketassaega selliseid täpseid lõikeid teha. Vastu põrandat ja/või köögi töötasapinna vastas sellised kasvõi natuke lainetavad lõiked rikuvad kõik ära.

Juhendites leidsime kohti, kus asjade tegemise järjekorras nad võiksid mõned asjad ettepoole tõsta, et lihtsustada paigaldamist. Oma kogemus viie paigalduse baasilt näitas, et Poolakatel olid plaadid vajalikus mõõdus kaasas ja juhised arusaadavamad. Lõpptulemus paistab ka IKEA mööblil kena, samas nokitsemist päris palju.

Kokkuvõtlikult saab öelda, et IKEA puhul on tarvis korralikke tööriistu, et sirgeid lõikeid teha plaadi servadele ja sobib neile, kellele nokitsemine meelepärane. Valmiskujul IKEA mööbel jääb ilus.

Instagramis küsiti ka, milliseid Poola mööbliga poode soovitan. Endale meeldis vanaemale ja üürikorterisse paigaldatud köök kõige rohkem, mis tuli ADV mööblisalongist. Samuti Tartus ostsime endale ja ämmale Webshop.ee’st. Kodulehelt ei näe väga hästi, seega soovitan kohapeal üle vaadata, neil kõigil suured kataloogid olemas ja saab igasuguseid asju kokku komplekteerida, mis vaja. 😋

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga